Školení, kurzy, výcvik

V této sekci se dočtete o kurzech a školeních členů JSDH, vzhledem k velkému množství sem budeme vkládat jen ty, které byly fotograficky zdokumentovány.

14.4.2012 Okrsková soutěž v Markovicích

Klikni pro zobrazení fotogalerie

Dne 14.4.2012 proběhlo okrskové kolo soutěže v požárním sportu v Markovicích. Soutěže se za SDH Topol zúčastnilo 7 soutěžících a byli připraveni 3 náhradníci. Soutěž jsme hodnotili kladně, i přes první neúspěšný pokus (rozpojené savce po sražení terčů). Požární útok si poprvé zkusili dva staronoví :-) členové SDH Topol.

Soutěž probíhala dvoukolově a započítával se lepší čas soutěžního družstva.

Výborná obsluha a vynikající občerstvení bylo zajištěno.

Prilba

26.2.2012 Záchrana tonoucího z ledu

Klikni pro zobrazení fotogalerie

Dne 26.2.2012 proběhlo školení výjezdového družstva Topol na téma záchrana tonoucího z ledu. Nejdříve v hasičské zbrojnici proběhla teoretická příprava.

Poté následoval praktický výcvik na topolském rybníku. Každý z členů si vyzkoušel záchranu tonoucího, který je při vědomí. Záchrana se prováděla pomocí žebříků, lan nebo hadic a cvičila se souhra nejen týmu, ale i každý jednotlivec si vše vyzkoušel sám. Poté proběhl nácvik tonoucího, který je v bezvědomí a je nutné pro něj doplavat a vyprostit z vody.

Vše jsme nechali na tuto pozdější dobu kdy ledy tají a již člověka neudrží, aby jsme si vyzkoušeli reálné podmínky při propadnutí člověka. Vzhledem k těžkým podmínkám na vše dohlížel také odborný zdravotní dohled.

Prilba