Nick:
Heslo:

Technika JSDH - CAS 25 Škoda 706 RTHP

Cisternová automobilová stříkačka se skládá z podvozku Škoda 706 RTHP s prodlouženou kabinou pro řidiče a 7 členů osádky, nádrže na vodu, čerpacího zařízení s náhonem, pěnotvorného zařízení a účelové karoserie, která tvoří současně skříně pro požární příslušenství a čerpací zařízení.

CAS 25 je speciální požární vozidlo určené k hašení požárů v místech s nedostatkem vody. Může se pohybovat na silnicích a udržovaných cestách se zpevněným povrchem. V nutných případech lze vozidlo užít i na cestách s nezpevněným povrchem.

Škoda 706 RTHP

Zkrácené označení CAS 25 - RTHP znamená, že se jedná o cisternovou automobilovou stříkačku s jmenovitým průtokem vody 2500 l/min při manometrické dopravní výšce 80m a geodetické sací výšce 1,5m, na podvozku 706 RTHP.

Kabina řidiče a osádky je uzavřená, čtyřdveřová, svařované konstrukce trambusového provedení. Kabina je řešna tak, aby řidič měl dokonalé pohodlí a maximální rozhled na jízdní dráhu. Vnitřek kabiny je osvětlen stropní svítilnou, střecha kabiny je čalouněná, opatřena stropní ventilací. Dveře jsou opatřeny zámky a stahovacími okny. Po pravé straně řidiče je sedadlo pro velitele. Všechna sedadla jsou potažena koženkou. Prostory pod sedadly jsou využity pro umístění výzbroje a nářadí.

Nádrž je hranolovitého tvaru, opatřena stavoznaky, průlezem s odklápěcím víkem, přepadovou trubkou, vnitřním potrubím s filtrem pro plnění z hydrantu. Uvnitř je opatřena vlnolamy a na povrchu úchyty k zavěšení na jeřáb při montáži. Horní část nádrže je provedena z žebrovaného plechu.

Čerpadlo je umístěno za nádrží a je snadno přístupné. Ucpávka čerpadla je opatřena šroubovým lisem pro doplňování těsnící hmoty. Čerpadlo je opatřeno plynovou vývěvou pro zavodnění čerpadla.

Tento automobil sloužil u našeho sboru od roku 1996 do roku 2007.

©BrKo, kontakt SDH Topol Přidejte si nás na FB.