Rybník

Rybník je pod patronátem SDH Topol. Rybník je majetek města Chrudim. SDH Topol má rybník, za údržbu, bezplatně pronajatý. Topolský rybník má výměru 2702 metrů čtverečných. Jeho hloubka se pohybuje v rozmezí od 50 do 200 cm.

Na rybníku platí ZÁKAZ RYBOLOVU A ODBĚRU VODY!!!

Topolský rybník

Probíhá zde celoročně výcvik členů SDH i JSDH Topol. V zimě je to například nácvik vyproštění tonoucího, ale také zde celoročně probíhají odborné přípravy strojníků, prezentace činností jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) a integrovaného záchranného systému (IZS), nácviky požárního sportu a udržování kondice příslušníků JSDH.

Zákaz rybolovu a odběru vody

23.10.2010 Brigáda na rybníku

Klikni pro zobrazení fotogalerie

Dne 23.10.2010 se konala od 10:00 brigáda na trhání travin na březích rybníku. Dále byla vyčištěna i vodní plocha od listí a dalšího odpadu. V několika dnech proběhne ještě likvidace rákosí.

Zúčastnilo se 7 členů SDH Topol a 2 občané z Topole.

11.10.2010 Schůze

Dne 11.10.2010 proběhla od 18:00 hod. schůze v hasičské zbrojnici. Jednalo se o hospodaření s rybníkem a upřesnily se další podmínky ohledně rybaření a zarybnění. Nadále trvá zákaz rybolovu a odběru vody.

Schůze se zúčastnilo 20 členů SDH Topol.

20.5.2010 Den po brigádě

Klikni pro zobrazení fotogalerie

Dne 20.5.2010 - den po brigádě již vypadal rybník viz fotogalerie. Bohužel je na něm znát, že nebyla dlouho prováděna žádná údržba. Jsou zde propadané břehy a sloupky u zábradlí jsou také ve špatném stavu.

Během léta pravděpodobně proběhne velké vyspravování břehů, které jsou ve velmi špatném stavu.

19.5.2010 Velká brigáda na trhání travin

Klikni pro zobrazení fotogalerie brigády

Dne 19.5.2010 byl u rybníku výcvik strojníků družstva JSDH Chrudim-Topol a poté od 17:00 do 21:00 proběhla "velká brigáda" na trhání travin na březích rybníku.

Brigády se zúčastnilo 14 členů SDH Topol a 5 občanů Topole.

16.5.2010 Sekání trávy a pořezání dřevin

Klikni pro zobrazení fotogalerie brigády sekání trávy

Dne 16.5.2010 byla posekána tráva a byly pořezány parazitující dřeviny na březích rybníku. Dále byla provedena také likvidace rákosu, který roztrhal břehy.

Na této brigádě se podílelo 6 členů SDH Topol.

Přebrání topolského rybníku

Klikni pro zobrazení fotogalerie

Takhle vypadal rybník v dubnu 2010 když se "vrátil zpět do Topole". V současné době čeká rybník spousta brigádnických hodin. Bude probíhat čištění břehů a okolí rybníku od rákosí a dalších travin. Dalším krokem pak bude vyspárování břehů.