Nick:
Heslo:

Prevence - adventní čas

Toto video je sdíleno se svolením www.tvhasici.cz

Vánoční stromek a adventní věnec nemusí dělat jen radost:

Blíží se vánoce, advent nám již začal a první svíčka na věnci již svítí. Pomalu se připravujeme na vánoční pohodu, kdy budeme s našimi nejbližšími zdobit vánoční stromeček na kterém nesmí chybět kromě elektrických svíček, také svíčky voskové, popřípadě prskavky.

Mysleme na fakt, že voskové svíčky a prskavky, mohou být zápalným zdrojem! A v případě zapálení stromečku, ať přírodního, plastového nebo zmiňovaného adventního věnce dochází k vážným požárům při kterých je ohrožen majetek, zdraví a život Váš i ostatních občanů.

Jedním z typicky vánočních požárů je, když při smažení kapra začne hořet vyhřátý olej. Dalším typickým požárem při oslavách konce roku je zbloudilá petarda nebo jiný kus zábavné pyrotechniky zapálující předměty uložené na balkonech. Proto dbejte velké opatrnosti a dodržujte bezpečnost.

Toto video je sdíleno se svolením www.tvhasici.cz

Jak předejít požáru:

Pokud dojde k požáru:

Pokud není požár v takovém rozsahu, že by vás nebo okolí ohrožoval na zdraví nebo životě, pokuste se o prvotní zamezení jeho šíření dle následujících bodů.

Pozor i při vaření:

Myslete prosím na to, že popáleniny jsou velice bolestivé a jejich hojení je zdlouhavé. Popáleniny 3. stupně jsou většinou velice nebezpečné a člověk se s následky potýká celý život. Při nejhorším scénáři však můžou být i fatální!!!

Krásné vánoce a šťastný nový rok Vám přeji.

Ohni Zmar!


©BrKo, kontakt SDH Topol Přidejte si nás na FB.