Nick:
Heslo:

Napsali o nás

2.7.2010 V Široké ulici došlo k požáru

Požár Široká ulice

Chrudim – Jednotka profesionálních hasičů a dobrovolníků z Chrudimi a další dva dobrovolné hasičské sbory zasahovali v pátek večer ve spodní části chrudimské Široké ulice, kde došlo k požáru zadního traktu jedné z budov. Fotogalerie zde.


Autor: Marek Nečina, Chrudimský deník


29.6.2010 Budova střední školy 'hořela'

Požár ve zdravotní škole

Chrudim – Dramatická událost se odehrála v úterý na Střední škole zdravotnické a sociální v Chrudimi v Poděbradově ulici. Krátce po dopolední deváté hodině zde byl vyhlášen poplach. Fotogalerie zde.


Autor: Redakce, Chrudimský deník


15.12.2009 Hasiči rozdali poděkování za pomoc

Výroční valná hromada

Topol – V požární zbrojnici se v pátek uskutečnila hasičská výroční schůze, při které členové SDH Topol rozdali za sebe a město Chrudim písemná poděkování všem, kteří pomáhali povodní postižené vesnici Bludovice nebo její obyvatele podpořili příspěvkem do humanitární sbírky. „Metály a diplomy rovněž obdrželi naši členové za aktivitu v hasičské organizaci,“ řekl velitel SDH Topol Libor Pilař. Po oficialitách nastal čas volné zábavě, která trvala až do časných ranních hodin. Pivo teklo proudem a domácí bramborový salát se sekanou chutnal všem. Fotogalerie zde.

Autor: Redakce, Chrudimský deník


20.7.2009 U Kočího hořel kvůli zadřenému kolu náklaďák

Kamion

Kočí - Na silnici mezi Kočím a Topolí hořelo nákladní auto DAF, vzňalo se kvůli přidřenému levému kolu zadní nápravy. Škoda dosáhla jen půl milionu korun díky duchapřítomnosti řidiče, jinak by byla ještě větší. Fotogalerie zde.


Autor: Redakce, Chrudimský deník


6.7.2009 Dopis z Moravy potěšil i dojal

Předání sbírky

Topol - Chrudimskému deníku byl doručen dopis, který nás velmi potěšil i dojal. Zde je jeho obsah: Jmenuji se Vladislav Kolář, mám tříletého syna a manželku v sedmém měsící těhotenství. Bydlíme v Bludovicích u Nového Jičína, které byly zasaženy povodní.


Autor: Redakce, Chrudimský deník

30.6.2009 Hasiči se vrátili z povodněmi postižené Moravy

Povodně Bludovice

Topol - Zdejší hasiči se o povodní postižené moravské obci Bludovice dozvěděli od své sousedky Hany Vodové, jež pochází z nedalekého Nového Jičína. Okamžitě zorganizovali finanční sbírku, do které se zapojili lidé nejen z Topole, ale i Úhřetic a Kočí. Fotogalerie z povodně zde a fotogalerie z předání sbírky zde.


Autor: Romana Netolická, Chrudimský deník

29.6.2009 Pomozme zničené Moravě! vyzývá Český červený kříž

Povodně Bludovice

Chrudim - Oblastní spolek Českého červeného kříže v Chrudimi vyhlásil humanitární sbírku pro oblasti postižené povodněmi. Hasiči a dobrovolníci jsou na místě. Oblastní spolek Českého červeného kříže (ČČK) vyhlásil humanitární sbírku na pomoc oblastem postiženým povodněmi. Na severní Moravu už v pátek odjeli dobrovolní hasiči z Chrudimě, Topole a Markovic, v sobotu je následovali dobrovolníci z ČČK Chrudim. Fotogalerie zde.


Autor: Romana Netolická, Chrudimský deník

18.6.2009 Hasiči v Topoli dokážou pomáhat, ale i bavit se

Lidé Floriána

Topol - /FOTOGALERIE/ Činnost dobrovolných hasičů bývá stejně obtížná jako práce jejich profesionálních kolegů. A protože by neměla být opomíjena, Deník bude každý čtvrtek přinášet vizitku jednoho sboru dobrovolných hasičů (SDH) z Chrudimska spolu s jeho nejvýznamějším počinem. Jako prvního zástupce z řad dobrovolných hasičů představíme SDH Topol. Byl založen v roce 1886.


Autor: redakce, Chrudimský deník

9.6.2009 Prevence úrazů může být zábava

Prevence úrazů

Chrudim - Resselovo náměstí v centru města se stalo v úterý dějištěm osvětové kampaně „Úraz není náhoda“, která probíhá ve spolupráci města Chrudim se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Obecně prospěšnou společností Dětství bez úrazů.

Akci navštívily stovky dětí, které se tu formou hry mohly seznámit s nejčastějšími riziky, které na ně při pohybu venku i v domácím prostředí čekají. O zásadách bezpečného chování hovořili s dětmi na náměstí také městští strážníci a příslušníci republikové policie, nechyběli tu však ani hasiči nebo kamion s kuchyňskou technikou, která často stojí za dětskými úrazy v domácnosti. Fotogalerie zde.

Autor: Marek Nečina, Chrudimský deník

11.5.2009 Hasiči besedovali s chrudimskými školáky

Beseda ZŠ Sladkovského

Chrudim - Muži z hasičského družstva z Topole navštívili jako reprezentanti chrudimských hasičů děti z osmých ročníků ZŠ Sladkovského v Chrudimi. Besedovat přišli ve čtvrtek spolu s členkou chrudimské organizace Českého červeného kříže Annou Altrichterovou. Školáci se tak dozvěděli mnoho potřebných informací o tom, jak se chovat v krizových situacích či jak poskytnout potřebnou první pomoc. Při besedě došlo i na ukázky hasičské výstroje, před školou pak hasiči představili dětem také používanou automobilní techniku. Fotogalerie zde.

Autor: Marek Nečina, Chrudimský deník


26.9.2008 - Děti bojovaly proti úrazům

Po kliknutí se otevře fotogalerie

Chrudim/Hlinsko - V chru­dimské místní části Topol se v pátek uskutečnila akce pořádaná Zdravým městem Chrudim s názvem „Jdeme společně proti úrazům. Program společně připravili jednotka sboru dobrovolných hasičů Chrudim, družstvo Topol, Mateřská škola Dr.J.Malíka, Zdravé město Chrudim, Městská policie a oblastní spolek Českého červeného kříže. Děti si osvojily pravidla bezpečného chování v provozu, ošetřovaly poranění a poskytovaly první pomoc. Byly také seznámeny i se zásadami bezpečné manipulace s ohněm.


Autor: Romana Netolická, Chrudimský deník

22.8.2008 - Chrudimský místostarosta se ženil pod širým nebem

Mladoňovice - Příjemné prostředí altánku u hájenky v Pohledu nedaleko Chrudimě se stalo dějištěm zajímavého svatebního obřadu pod širým nebem.


Autor: Marek Nečina, Chrudimský deník

11.8.2008 - Na lovce pouťových zážitků čekal průvan v peněženkách

Chrudim - Chladné a větrné počasí provázelo zpočátku letošní Salvátorskou pouť. V neděli se trochu oteplilo. Ceny jídla, pití, i různých krámů, cetek a „bejkáren“ byly však doběla „rozžhavené“ od pátku až do nedělního večera.


Autor: Redakce, Chrudimský deník

19.6.2008 - Střecha domu s pečovatelskou službou nehoří, hasiči cvičí

Chrudim - Požár, který "vypukl" ve čtvrtek v 17.30 hodin v Domě s pečovatelskou službou v Komenského ulici za kostelem Nanebevzetí Panny Marie, je fingovaný. Jde o hasičské cvičení.


Autor: Romana Netolická, Chrudimský deník

5.6.2008 - Hasiči mají pohotovost, déšť bere sebou bahno i kameny

Chrudimsko - Přívalový déšť spáchal v okrese značné škody. Mnoho domů a ulic je poničeno, ještě ve středu 4. června lidé za pomoci hasičů čerpali vodu ze sklepů a vymetávali silné vrstvy bláta ze svých obydlí.


Autor: Romana Netolická, Chrudimský deník

4.6.2008 - Prudké lijáky pustošily východní Čechy

Topol se topí v bahně


Autor: Chrudimský deník

26.5.2008 - Městem zněly houkačky, hasiči předváděli techniku

Heřmanův Městec - Hlasité houkačky a jedno hasičské auto za druhým, tak to vypadalo v sobotu po půl deváté v centru Heřmanova Městce. Důvodem naštěstí nebyl žádný požár nebo dopravní nehoda. Jednalo se o přehlídku techniky, kterou pořádal místní sbor dobrovolných hasičů.


Autor: Pavla Mrázková, Chrudimský deník

13.5.2008 - Kdo by měl přispívat nemocnicím na přístroje?

Chrudimsko - Nemocnice může očekávat finanční příspěvek na nákup přístrojů pro oddělení ARO od většiny měst na Chrudimsku. Existuje ale výjimka, kterou je město Skuteč. Třebaže tamější zastupitelé o příspěvku nehlasovali, rada města už k němu zaujala zamítavý postoj.


Autor: Romana Netolická, Chrudimský deník

7.5.2008 - Majáles: Hlinsko a Skuteč dali Chrudimi na frak! Proč?

Chrudimsko - (ANKETA) Pondělní průvod, který zahájil dvoudenní oslavy Majálesu, se snad ani průvodem nazvat nedá. Pondělní oslavu svátku lásky a mládí chrudimští studenti ve velké většině ignorovali, a z akce se tudíž stal velký propadák.


Autor: Romana Netolická, Chrudimský deník

24.4.2008 - FOTOGALERIE: Z okna se valil hustý černý kouř

Chrudim - (ZNOVU AKTUALIZOVÁNO) V panelovém sídlišti U Stadionu vypukl ve čtvrtek 24. dubna odpoledne požár v jednom z bytů ve výškovém domě čp. 750. Z jeho okna se valil černý hustý dým.


Autor: Roman Zahrádka, Chrudimský deník

1.3.2008 - Krutá nevšímavost občanů

Mladá žena si místo přivolání pomoci fotila.

Chrudimsko - V malém městě, kde se skoro všichni znají, by jen málokdo předpokládal nezájem lidí pomoci člověku, který leží bez jediného pohnutí pár centimetrů od chodníku. Pondělní test Deníku otevřel i největším optimistům zaslepené oči. Lidé jsou k člověku v nouzi krutě nevšímaví.


Autor: Romana Netolická, Chrudimský deník

Kdo pomohl? Řidič, senioři a lékárnice.

Chrudim - ze simulované srdeční příhody na kraji parčíku u restaurace Centrál vyplývá, že ochotu pomoci projeví každý desátý člověk.


Zdroj: (ron), Chrudimský deník

18.12.2007 Hasiči z Topole dostali od Chrudimě auto

Topol - Výroční valnou hromadu Sboru dobrovolných hasičů (SDH) v místní chrudimské části Topol obohatilo slavnostní předání vozidla Tatra. Automobilová stříkačka sloužila celých jedenáct let při výjezdech družstva chrudimské jednotky SDH.


Zdroj: Chrudimský deník

26.8.2006 Doktor DadiDam podruhé - reportáž z tábora

Dětský tábor

už jsme dávno doma z tábora ČČK a Klíčenek, ale pořád vám dlužíme další zprávu o tom, jaké to ve Zbyslavci bylo. Takže: "Bylo léto, horké léto, tak, jak léto má být...", jak se kdysi zpívalo v jedné písničce. Moc hezky jsme si užívali netradiční spojení první pomoci a zpívání, dobývali jsme Lichnici plněním spousty zajímavých úkolů ( karaoke, obvazová technika, táborová olympiáda, zpívánky a zpívánky, resuscitace, Ariadnina nit, hledání pilotů z havarované stihačky, noční hra Hrabě Zeppelín, táboráky atd. atd. , byla toho hromada).


Autor: Mládež ČČK, zpěváčci z Klíčenek při MŠ Sv. Čecha a Váš doktor DamdiDam, chrudimka.cz

22.7.2006 - 120. Výročí SDH Topol

Při pohledu na aktuality na našich stránkách jsem usoudil, že se tady v poslední době nic nového neobjevilo, což je v médiích v tuto dobu normální – „okurková sezóna“. Chci se s Vámi proto podělit o příjemný zážitek z minulé soboty. Kamarádi mě pozvali do rodné obce Topol, kde se slavilo 120. výročí založení sboru dobrovolných hasičů. Takové pozvání nešlo odmítnout, už proto, že v tomto sboru jsem téměř před 50 lety na vlastní kůži poznával, co je to proudnice, troják, béčko a céčko.Taky jsem se tady ale učil, jak se musí makat v partě, kde výkon a výsledky družstva v soutěžích, závisí na každém jednotlivci, to ale přeci všichni dobře znáte. Tuto moji vzpomínku připomíná mě i ostatním kamarádům Topolákům obrázek.


Autor: Jirka - (za mlada levý proud), www.sdh-klucov.cz

6.2.2006 Nový velitel SDH Chrudim

V pátek 3. února 2006 přijal starosta Ladislav Libý nové velení jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Chrudimi a předal jmenovací dekret jejímu veliteli. Do funkce velitele jednotky byl jmenován Miroslav Matouš, který je profesionálním hasičem Centrální stanice PO Chrudim HZS Pardubického kraje.


30.6.2004 Požár restaurace Bowling Chrudim

Dne 30. 6. 2004 krátce po půlnoci byl službou Hasičského záchranného sboru v Chrudimi oznámen požár v restauraci Bowling v Chrudimi na Borzně. Požár byl lokalizován Hasičským záchranným sborem Chrudim a Sbory dobrovolných hasičů Chrudim a Topol po 6-té hodině ranní. Při zásahu nedošlo ke zranění či úmrtí osob. Provedeným šetření bylo zjištěno, že došlo k požáru restaurace, herny a baru restaurace Bowling, při kterém došlo ke kompletnímu poškození vnitřních prostor. Příčina požáru je zatím v šetření. Předběžná škoda činí minimálně 2 000 000 korun, tato bude dodatečně vyčíslena.

Zdroj: korupce.cz

©BrKo, kontakt SDH Topol Přidejte si nás na FB.